Dům s křídly  

realizace

Dvě tváře

Objem objektu části do ulice je tradiční, se šikmou sklonitou střechou, moderní formou jsou zpracované povrchy omítky, střecha a strop z pohledového betonu střešní krytina z titanzinkového plechu, oplechování bez přesahů a barevnost v odstínech bílé a tmavě šedé, zejména na výplních otvorů a soklu.

Více-generační bydlení

Z dlouhého vývoje konzultací se zrodila složitá, ale funkční provozní náplň celého domu, která je také předurčením k objemové a tvarové kompozici dvorní části.

Vstupní hmota je rozdělena přímou chodbou na průjezdnou garáž, obytnou jednotku prarodičů, orientovanou ke klidné, ale společenské ulici. Tento samostatný provozní celek předěluje malá chodba a otevřené schodiště, které je již součástí hlavního obytného společenského prostoru s krbem.

Prostor obývacího pokoje

na sebe strhuje v domě veškerou pozornost, neboť se stává nejen centrem domu, ale dochází zde také k velmi výraznému propojení se zahradou a veškerým prostorem kolem domu. Pocit dramatičnosti v prostoru umocňuje sklonitá střecha, která ve svém opačném sklonu otevřených křídel otevírá interiér a nasává jím prostor kolem. Ona pomyslná křídla prostor odhmotňují a tenká betonová skořepina jej jen jemně uzavírá. V reakci na plochu dvora se také odsunuje do pozadí hmota s ložnicí se zázemím. Před domem je zvětšená terasa, kterou zastřešuje vybíhající vysunutá střecha. Ze společenského prostoru vede otevřené prosvětlené schodiště do podkroví, kde jsou další pokoje s hygienickým zázemím a skladovací prostory.