Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Ubytování na farmě

studie interiéru

vizualizace: Ing. arch. Lenka Kostíková

Místo na louce

obklopené pastvinami, ohradami se zvířaty. Volně se pasoucí krávy, ovce. Ustájené koně. Do tohoto místa si přijíždějí návštěvníci užít klid a autenticitu místa. K tomu účelu byly vytvořeny tři designové pokoje volně inspirované zvířaty vyskytujícími se na farmě.

Všechny pokoje jsou ponechány v “surovém výrazu prostředí farmy” materiál podlahy z cementu, rámové ocelové konstrukce, i dekor překližky jsou přírodní materiály, které do tohoto prostředí zapadají svojí přirozeností, bez nutnosti dalšího dekorování. Identitu jednotlivým pokojům co se dekorací týká vytváří pouze překližkový výsek vyobrazení jednotlivých zvířat v jednoduché geometrické formě.  

Kůň

Tento pokoj je útulným úkrytem. Jeho kompaktní pojetí soustřeďuje vše ve funkčním rozvržení. Plynulé návaznosti mycí kout u vstupu, otevřená sprcha přechází ve vestavnou skříň ve které je zabudovaná postel. Ta se proměňuje do posezení na okenním parapetu vedle krbu. Solitérní křeslo v pozici u komody.

Kráva

Tento pokoj slouží pro rodinu. Odpovídá tomu i jeho prostorové rozvržení, které rozděluje místnost na čtyři části. V kratším směru část vstupní s odkládacím místem, část se sprchou a umyvadlem, a zejména v části k výhledu příčně oddělenou odpočinkovou zónu s postelí a společenskou s krbem a postelemi pro děti. Této organizaci dopomáhá také ocelová konstrukce, která prostory vymezuje.

Prase

Pokoj je výrazný, orientovaný k výhledu. Jeho dominance je umocněna prostorovou kostrou kolem postele. Zázemí mytí je ve vstupní části, je z něj však také výhled ven. A to jak ze sprchy, také i od umyvadla.