Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Ubytování na farmě

realizace

Místo na louce

obklopené pastvinami, ohradami se zvířaty. Volně se pasoucí krávy, ovce. Ustájené koně. Do tohoto místa si přijíždějí návštěvníci užít klid a autenticitu místa. K tomu účelu byly vytvořeny tři designové pokoje volně inspirované zvířaty vyskytujícími se na farmě.

Všechny pokoje jsou ponechány v “surovém výrazu prostředí farmy” materiál podlahy z cementu, rámové ocelové konstrukce, i dekor překližky jsou přírodní materiály, které do tohoto prostředí zapadají svojí přirozeností, bez nutnosti dalšího dekorování. Identitu jednotlivým pokojům co se dekorací týká vytváří pouze překližkový výsek vyobrazení jednotlivých zvířat v jednoduché geometrické formě.  

Kůň

Tento pokoj je útulným úkrytem. Jeho kompaktní pojetí soustřeďuje vše ve funkčním rozvržení. Plynulé návaznosti mycí kout u vstupu, otevřená sprcha přechází ve vestavnou skříň ve které je zabudovaná postel. Ta se proměňuje do posezení na okenním parapetu vedle krbu. Solitérní křeslo v pozici u komody.

Kráva

Tento pokoj slouží pro rodinu. Odpovídá tomu i jeho prostorové rozvržení, které rozděluje místnost na čtyři části. V kratším směru část vstupní s odkládacím místem, část se sprchou a umyvadlem, a zejména v části k výhledu příčně oddělenou odpočinkovou zónu s postelí a společenskou s krbem a postelemi pro děti. Této organizaci dopomáhá také ocelová konstrukce, která prostory vymezuje.

Prase

Pokoj je výrazný, orientovaný k výhledu. Jeho dominance je umocněna prostorovou kostrou kolem postele. Zázemí mytí je ve vstupní části, je z něj však také výhled ven. A to jak ze sprchy, také i od umyvadla.