Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Byt pro konzervativní majitele

realizace změny dispozice a interiéru, ukončená

Původní dispozice byla po konzultaci upravena, prostor se více zefektivnil a přizpůsobil individuálnímu využití. 

Byla odstraněna komplikovaná chodba se zákoutími. Ze vstupní části za botníkem je nyní jasně přístupná šatna, vstup do ložnice, zde je vytvořen záliv pro vestavnou skříň, nezatěžující prostor a v jeho návaznosti pracovní stůl naproti posteli. Design chodby je minimalistický a funkční, ve vstupní části vymezené vchodem do obytné kuchyně a šatny je botník a věšáková stěna, naproti zrcadlo s policemi. Povrch těchto částí zdí je řešen dýhovaným plnoplošným obložením , do tohoto provedení jsou řešené i bezfalcové dveře do dalších místností, v místech, kde není dýha, jsou dveře stejného provedení, pouze kolem nich je zeď se sádrovou omítkou a bílou interiérovou malbou. 

Za vstupem do ložnice je pokoj pro hosty, dále v čele chodby je koupelna a samostatné wc, od vstupní části je přímý vstup do obytné kuchyně. Z její krajní části je vsup do ložnice, která má i svoji koupelnu s wc.

Obytná kuchyně začíná hned u vstupu, je vymezena otvorem, zde je část linky, naproti je ostrůvek, který odděluje pracovní část od jídelní a obytné zóny. Na pracovní linku navazují v pravém rohu vysoké moduly s lednicí, pečící troubou. Dále je část se sedačkou. Naproti stěna se skříňkami a televizí. Design je opět v hlavních prvcích nadčasový z kvalitních materiálů, jako je dubová dýha, masivní dubové prvky na nábytku, místy odlehčené drobnými skříňkami z MDF nábytku šedého odstínu. Dále kvalitní jídelní stůl, židle, také v dubovém provedení. Obklad a pracovní plocha z mramoru. Detaily nábytku a osvětlení jsou z lesklé mosazi odlehčené barevným kouřovým sklem.

Ložnice je jasně vymezena svým vstupem, kdy je za výklenkem šatní skříň a v jedné linii navazuje na pracovní desku stolu s horní policí a prostorem pro umístění televize na zeď. Protější stěna je s rohovým oknem a ve své delší straně je umístěna postel. Je řešena způsobem samostatně stojící konstrukce postele (čalouněné, nebo dřevěné) a čalouněného čela, které je na míru přes celou šířku pokoje sahající až pod parapetní desku. Barevné řešení je šedé matné barvy s akcenty černé a ořechová dýha, podlaha dubová přírodní stejně jako v ostatních pokojích.

Dámské motivy v ložnici, měkký sametový kusový nábytek laděný do světlých teplých barev, doplněn leštěnou mosazí na drobných doplňcích a detailech nábytku. Hlavní prvek materiálu je opět dubová dýha na vestavěné skříni a posteli.

Pokoj pro hosty je inspirován cestovatelským duchem jeho občasných návštěvníků i místem trvalého pobytu. Atmosféru pokoje navozuje jednoduché a jasné zařízení industriálního jednoduchého charakteru a výraz a hloubku mu dává prostorová fototapeta části Londýna.

Hlavní koupelna je řešena do minimalistického provedení, sjednocujícím prvkem jsou dýhované dveře, zapuštěné stropní osvětlení a dubová dýha na na míru řešeném nábytku. Nábytková police se zásuvkou nese umyvadla, a v rohu přechází do otevřených polic, vedle kterých je prostorná skříň. Přes celou šířku okna je také zapuštěné zrcadlo které navazuje na obklad.

Design koupelny souzní s ložnicí, jsou zde drobné současné motivy jako baterie a osvětlení z lesklé mosazi, obklad má barevný odstín inspirovaný růžovým mramorem. Dubová dýha se promítá v celém bytě.

Realizace