Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Dubová dýha ze všech „úhlů“

interiér v novostavbě, realizace ukončená

Novostavba rodinného domu, ale ve stávající řadové zástavbě zadala tvar nepravidelné dispozici. Zadáním bylo řešení celého domu.

Hlavním motivem, přáním i prosbou klientů, byla jednoduchost, ale zároveň použití dubové dýhy na většině nábytku, bez dalších příkras. 

Dub se opakuje jak v minimalistickém provedení na obkladu a bez zárubňových dveřích v chodbě, velkých skříních i průběžné nice v ložnici, ale hlavně v kuchyni a obývacím pokoji. Řešili jsme formu, provedení a četnost užití. 

Úkolem celého návrhu bylo vypořádání se s velmi nepravidelným  zalomeným půdorysem hlavního obytného prostoru. 

První roh prostoru byl využitý pro jídelní stůl.  Aby se prostor netříštil, byla do tohoto prostoru umístěna lavice, která rozrůstající se rodině umožní pohodlné sezení a trávení času při společných aktivitách.

Důležitou nejen varnou funkci plní ostrůvek, který vyvažuje nepravidelnost prostoru a navazuje na to svým abstraktním tvarem. V jeho přesahující části je prostor pro posezení. 

Horizontálu dlouhého prostoru přecházejícího z kuchyně do obytné části rozbíjí vysoké moduly kuchyně, na které navazuje police a lavice pod televizí.

Důležitý je detail přiznané podpory a celkové provedení konstrukce lavice, stolu i na míru řešené police.