Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Dům pro velkou rodinu

probíhající realizace

Řešená parcela je na kraji území vymezeného zastavovací studií, na hranici mezi plánovanou zástavbou a krajinou (polem).

Pozemek je mírně svažitý v celé délce cca 2 metry, proto je navázáno i řešením vjezdu, parkovacího stání a orientace domu. Dům je ze dvou třetin zakopán a zbylý rozdíl je využit pro nájezd a vstup nájezdem a terénním schodištěm. Celý navrhovaný objekt je v jedné rovině a terén je dále řešen až v části zahrady, kde je opět postupně vysvahován je kraji pozemku.

Dům je samostatně stojící, umístěný dle územní studie na vymezeném místě, s částečně předsazenou garáží tvořící závětří pro vstup do domu z jiho-výhodní strany směrem k přístupové komunikaci. 

Řešení fasády domu je z bílé jemně zrnité omítky, s kontrastními prvky tmavě šedého oplechování atiky, oken, stříšky nad vstupem, pergoly. Kolem domu jsou chodníčky a terénní vyrovnávací bloky z broušeného bílého betonu, doplněné trvalkovými záhony, zadní část zahrady směrem k poli je po výstupu terénním schodištěm vysvahovaná a zatravněná.

Po levé straně od vstupu jsou z chodby přístupné tři pokoje se stejnými nároky na užívání. Jejich orientace je na jižní stranu a mají vstupy prosklenými dveřmi na pochozí terasu kolem domu. Za těmito pokoji se ve středu domu nachází přístupné wc, naproti němuž je hlavní koupelna s výhledem a severními dveřmi přístupný na chodníček kolem domu. Z velké chodby jsme již téměř na konci dispozice ve velké prostorné obytné kuchyni a naproti ní je vstup do prostorné ložnice s vlastní šatnou a koupelnou. Z ložnice je vstup na orientovanou terasu z malého výklenku a dále velký výhled na zahradu. Srdcem domu je již zmíněná velká obytná kuchyně, která volně plyne na samém konci dispozice a jsou z ní jak výhledy tak vstupy na všechny další strany domu, tak zejména na západním směrem orientovanou terasu s pergolou a posezením

Realizace