Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Dům s kamny uprostřed

rekonstrukce stavební povolení, probíhající realizace

Zcela jednoznačně bylo v interiéru navrženo bourání hlavní nosné zdi dělící původní kuchyni a obytný prostor. Do takto vzniklého prostoru byl za vstupní chodbu umístěn obývací pokoj s hlavní orientací do zahrady. Je funkčně rozdělen na několik částí. Ve vstupní části je zejména společenská zóna se sedačkou a také jídelní stůl s velmi důmyslnou pozicí – je z něj vidět úplně do celého obytného prostoru i kuchyně.

Pomyslný předěl

ale zároveň silný spojovací prvek je snížený překlad, který zůstal po masivní nosné zdi, na jehož konci jsou navržena klasická kachlová kamna. Za těmito kamny se směrem do ulice nachází prostorná kuchyně, jejíž dispozici umocňuje ve středu osově umístěný ostrůvek. Po vzoru klasických venkovských staveb jsou z kuchyně naproti sobě dva vstupy jak do ložnice, tak do dětského pokoje. 

Oba tyto pokoje jsou řešeny maximálně funkčně, ale s odkazem na stanovený koncept se podařilo dotvořit stejně jako koupelnu v maximální citlivosti skloubení s odkazem na hlavní motiv interiéru – zmíněná kamna. Z obývací části navrženého zvětšeného pokoje orientovaného do zahrady se vstupuje nově vytvořenou chodbičkou s úložným prostorem do spíže  a na konci do  nově upravené prostorné koupelny.

Ve výsledném

řešení se podařilo propojit a najít společný smysl pro všechny moderní požadavky, které vychází se současného provedení i trendů. Ve spojení s tradičními kamny, dekorem na obkladech a několika málo retro doplňky je tímto způsoben vytvořen drobný kontrast k současnému pojetí a podpořena  autenticita místa.

Předtím a potom