Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Kontrastní rekonstrukce bytu

realizace rekonstrukce a interiéru, ukončená 

 

foto: Monika Hlaváčová

Velmi malé množství nutných bouraných konstrukcí, ale naprosto zásadní výsledek změny dispozice, jehož výsledkem je stylově čistý  funkční byt s dotekem minimalismu.

Hlavní obytný prostor s kuchyní a barovým ostrůvkem byl vytvořen na místě tmavého koutu v obývacím pokoji s rozpačitým pódiem. Kuchyně je řešena funkčně, na logické rozvržení reaguje i barevné řešení dvířek kuchyně, tmavě šedá prostor uzavírá a bílý prostor do „U“ se otevírá ve své bílé neutralitě. Aby prostor nepůsobil příliš sterilně a abstraktně, je tento záliv vymezující kuchyni obložen velkoformátovým teracem ve velmi současném provedení stylu a barevnosti. Nepůsobí jako nutně užitý prvek obkladu, ale výtvarné ztvárnění celé této plochy.   

Tento barevný a stylový podkres prochází celým bytem, pouze místy je doplněn dotekem barev k této barvě souznící – světle modré, zelené a modrozelené – petrolejové.

Celou rekonstrukci také sjednotil stejný dekor dřevěné podlahy a koncepční rozvržení osvětlení zvolené v závislosti na dispozici. Zmíněné bílé a kontrastní černé zařízení v minimalistickém moderním zpracování.

Předtím a potom