Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Re-design bytu pro mladého muže

probíhající realizace interiéru

V jednotlivých pokojích bylo částečné, nebo žádné zařízení. Design bytu byl navržen tak, aby reagoval na stávající dispozici bytu pouze bylo třeba pomocí nábytku bez stavebních úprav reagovat na obtížné situace v bytě.

Stávající design bílé kuchyně a cementové stěrky v ní byl ponechán i na přání klienta stejně jako cementová stěrka v koupelně. Ponechána byla i výrazná dřevěná podlaha v dekoru wenge. Podlaha má výrazný dekor a lehce industriální charakter, to se do desginu velmi hodilo a proto byl doplněn industriálními prvky konstrukcí z kovu jak v provedení černém, tak i místy mosaznými, aby zde byla odlehčená kombinace obojího, a nebylo nutno měnit i ostatní doplňky.  

Obývací pokoj

Ve vstupní části jsou tyto barvy použity na oranžovém nátěru schodiště, žluté skleněné příčce, která otevírá a prosvětluje schodiště a na oranžových průhledných barových židlích v kuchyni. Zde je také černá barva a k ořechové dýze souznící třešeň. V obývacím pokoji je mimo zmíněné ořechové historické skříně kontrastní černý stůl a polykarbonátové ikonické židle Kartel od Philippe Starck, které podtrhují  provázanou barevnost. Výrazná originální stěrka opět vychází z této palety. V ložnici je také, ale zde se skládá z menšího počtu barev a navazuje na prostor uzemňující černou stěnu kolem vany a krbu.    

Ložnice

Poloha postele je jasně orientovaná k průčelní stěně, v návaznosti ke vstupu jsou naproti oknu jasně umístěné skříně, které ve své čisté linii přecházejí přes prosvětlený roh do nočního stolku a propojené jednotným čelem z masivního dubového dřeva. Na tuto horizontálu navazují i menší levitující police naproti posteli. Barevnost a materiálové ladění reaguje na stávající podlahu odstínu wenge, kterou teplým laděním podporuje masivní dubové dřevo. Industriální charakter je naopak promítnut do ostrých linií nábytku a charakteru osvětlení a stěrky imitující surový povrch betonu za postelí.

Výrazněji je industriální charakter promítnut do designu pracovny, kde jsou výrazně použité prvky kovových konstrukcí nesoucí police a také dřevo, které je zde také v dekoru wenge.