Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Sídlo firmy

spolupracovala Ing. arch. Tereza Ježková 

realizace

Vila v Masarykově čtvrti je sama o sobě výrazným prvkem, jenž je definována obdobím svého vzniku i geniem loci celé lokality. Interiér je čistý s výraznými originálními prvky. Jeho nadčasový  nádech je doplněn zařízením inspirovaným industriálními motivy. 

architekt-brno
architekt-brno

Černá kouřová a petrolejová

Je jednotící barevnou paletou tohoto interiéru. Hlavní dominantou nábytku zasedací místnosti se stává ocelová tenkostěnná knihovna matné černé barvy. Na tuto knihovnu důmyslně navazuje zalícovaný obklad ve zdi z dubové dýhy, jenž propojuje linii oken a prostor sjednocuje.

Ostrý prvek černé se v několika nuancích objevuje v celém interiéru – na svítidlech, klikách bílých bez-zárubňových dveří, rámečcích vypínačů a přechází až do definování designu vlastních koupelnových doplňků – držáků toaletního papíru, ručníků a zrcadla. Černá barva se propisuje také do kontrastního lemu dubové dýhy na dvířcích polic, korpusu, na hranu jednacího stolu. Barevný tón místnosti dotváří petrolejová barva s podtónem kouřové ve formě podlahové krytiny  – flotexu, která je doplněna jak jinak než tajemnou kouřově šedou skleněnou dělící posuvnou stěnou mezi chodbou a jednací místností.

Od kontrastu k jemnosti povrchu

Kontrastní barevná kombinace bílé a černé je také určujícím prvkem i koupelny, avšak zde je provedení  zjemněno dekorováním tenkostěnného velkoformátového obkladu Laminam s perleťovými odlesky a drobnou strukturou.

architekt-brno
architekt-brno