Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Osobitý interiér

realizace rekonstrukce a interiéru, ukončená

Komplikovaná výchozí pozice v bytě, bez možnosti provádět zásahy do rozvodů vody a kanalizace. Malá kuchyňská linka a složitě definovaná část jídelny.

Dispozičně

Se v úzké vstupní části kuchyně nachází pracovní plocha na výchozí pozici, barevnost je zvolena bílá, rozšiřující prostor.  Ve větší jídelnové části je velká vestavná skříň, která prostor uzavírá, i svojí tmavě tyrkysovou barvou.  Tato barva velmi dobře reaguje s výrazným barevným obkladem italské značky Mutina.  Na roh pracovní plochy navazuje vyvýšený barový jídelní stůl, který tímto připojuje do dění odsunutou část kuchyně. Prakticky je zde také navržena mělká police podél této spojovací zdi.

V obývacím pokoji je v návaznosti na okno vymezen dřeveným obkladem sofistikovaný pracovní kout, tímto je pokoj oddělen na dvě zóny, společenskou a pracovní, které jsou v návaznosti za sebou předěleny koridorem průchodu. Tento průchod byl rozšířen, aby došlo k lepšímu napojení vazeb, což se podařilo. Výrazově je obývací pokoj laděn do stejných barev, jako kuchyně, absence barevného obkladu je vykompenzována velkoformátovou mapou světa v lehce abstraktním pojetí.

Výrazné dekory i barvy

Doplňují funkční koncept a pomáhají se jak opticky vypořádat s problémy v prostoru, tak reagují na přání klienta, který ilustroval zadání kuchyně lehce rustikálním charakterem. Podlaha ve dekoru světlého dubu, je dále v nábytku doplněna dubem přírodním.