Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Rodinný dům na komplikované parcele

realizace

Rodinný dům pro rozrůstající se rodinu, má splňovat klasické požadavky na moderně nadčasový vzhled. Hmota je tvořena jasnou geometrickou formou, odpovídá návaznosti na vnitřní organizaci prostoru. 

První vymezení polohy vstupu bylo určeno jednak návazností na velmi sklonitý příjezdový terén, jednak omezením požadavku zachování stávajícího sklepa a schodiště dolů. Hlavní vstup do domu je přes uskočené závětří, ze zádveří navazuje šatna, dílna propojující garáž na straně dlouhé přímé chodby. Z této chodby ústí dále vstupy do místností nevyžadujících denní osvětlení, jako je wc, koupelna, domácí práce a pracovna orientovaná do ulice.

Před obývacím pokojem je schodiště ústící do 2.np, v horním podlaží se nacházejí všechny klidové pokoje. Dětské jsou orientovány na východní stranu do ulice. Z ložnice orientované na západní stranu je vstup na terasu, je také propojena se šatnou a samostatnou koupelnou rodičů. Pokoje dětí mají koupelnu odděleně. Jak již bylo řečeno, na konci domu se směrem do zahrady rozprostírá rozlehlý obývací pokoj s kuchyňským koutem.

architekt-brno