Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Rustikálně inspirovaná rekonstrukce bytu

realizace rekonstrukce a interiéru, ukončená 

 

foto: Monika Hlaváčová

Uvolněný design byl inspirován a dotvářen částečně k ponechaným prvkům v bytě. Tím byla dubová podlaha z vlysů, kovové bílé zábradlí na balkoně.  Jako druhý typ podlahy k vlysům byl zvolen vinyl s výrazným dekorem ornamentální dlažby s patinou. Tento romantický motiv je v barvě bílé, béžové a modré, dokresleno květinami. Vytváří tak útulnou hru, která je provázána celým bytem.

V koupelně je k této dlažbě přidaný ještě výrazný akcent pásu obkladu za umyvadlem a nad vanou, tvořící obrazec, dále jsou obklady neutrální. Stejně neutrální je tato barevnost i na bateriích a zařizovacích předmětech – bílé umyvadlo, vana, černé baterie.

V designu kuchyně je použité dřevo ve spojení s dekoračním profilem ve spodních skříňkách, plastické obklady jednobarevných barev ladící k barevnosti podlahy, horní část kuchyňských skříněk minimalistická šedá bez úchytková. Doplňky jsou opět kovové  – černé výrazné úchyty na skříňkách spodních, bílý lustr s kovovými stínítky, černé trubkové nohy židle a opět bílý kovový neutrální stůl. 

Ložnice je řešena pouze nábytkem z bílého kovu a doplňky květinového charakteru, které lze proměňovat. Obývací pokoj  je v části s původní podlahou vlysovou, ta vytváří teplou atmosféru společně se světle fialovou výmalbou. Mimo těchto prvků a světle fialové sedačky je ale nábytkové vybavení buď neutrální, nebo povětšinou černé, stejně jako i nohy této fialové sedačky. 

Předtím a potom

res2 před_res2 po_
res1 PŘED_res1 po_