Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Syrový, ale se srdcem

interiér v novostavbě, probíhající realizace

Nebývá obvyklé mít možnost navrhovat hlavní obytný prostor o takové rozloze. O to větší volnost a možnosti společného hledání jsme při navrhování měli i my.

Po stanovení hlavního designu jsme umístili mobiliář na svoje pevné místo. Kuchyně v sobě mimo pracovního prostoru a plně vybavených spotřebičů ukrývá i vstup do spíže, uzavírá prostor osově na ni navazuje symetricky v prostoru umístěný ostrůvek.
V této ose pokračuje jídelní stůl, který je na předělu kuchyně a obytné části také volně v prostoru. Jeho masivní provedení desky kontrastuje s ostatním a naopak koncept cor-tenu je motivem hlavním a koncepčně se prolne v celém zbytku interiéru. V designech dalších prvků se prolíná minimalismus s industriálně odlehčenými současnými prvky.
Svůj podíl v návrhu hraje zastřená propojenost barev, kterou si tento velký, dostatečně prosvětlený interiér může dovolit. Jedinou výjimkou je odlehčený lustr, který svým tvarem a průhledností skla vyplňuje iluzi objemu a vyvažuje tak skutečně masivní desku stolu.
Každý z prvků je sám sebou, ale společně jsou fungující souhrou materiálů a struktur ve své jasné, na nic si nehrající přirozenosti. Barvy jsou přírodní a tlumené, je možno je doplnit jejich několika dalšími tóny či intenzitou.