Dodetailu atelier

Volejte: +420 724 677 978

Heršpická 800/6, 639 00 // Brno Štýřice

Volejte: +420 724 677 978

Zářivý byt

realizace rekonstrukce a interiéru, ukončená

více v časopise Bydlení  12-1/2022

Orientace domu – bytu na východ i západ a stávající až absurdně řešená dispozice nám jasně napověděla, že proměnit ložnici místo kuchyně a naopak bude jasná volba. Jinak tentokrát výchozí dispozice tolik změn neprodělala.

Ve výsledném provedení má ložnice orientovaná do vnitrobloku na východní stranu klasických 12 m2 a obytná kuchyně, která nechá propouštět do celého bytu západní slunce, něco kolem dostačujících 23m2. Pokoji, který byl vedle bývalé kuchyně jsme zazdili původní průchod a může tak nyní fungovat jako pokoj zvlášť s přístupem pouze z chodby.

Chodba byla stejně jako celý byt vyčištěna a dle potřeby upravena. S ohledem na rozpočet a budoucí možnou otevřenost využití bytu, byly dílčí méně zásadní kousky nábytku voleny jako solitérní a v dispozici snadno přemístitelné.

Mladí obyvatelé chtěli, aby byt působil svěže a moderně, ale s klasickými ne příliš studenými barvami. Od toho se odvíjel výběr podlahy, s hledáním a propojením dalších materiálů, u kterých bylo kladeno důraz na to, aby měly stejný jednotící prvek tvarový, ale také barevný.

Hlavní barvy byly určeny podlahou a odstínem současně provedeného barevného teraca – stracciatella. Ostré hrany minimalistického provedení jsou kořeněny malými detaily oblouků na nábytku. Tento kontrast – změnkčení oblouku se objevil i ve spojení s vymezením prostoru na zdi – výmalbou kterou doplňuje jednotící a prostor zvětšující béžový koberec také s tímto decentním detailem.

Předtím a potom

12
65
Screenshot 2023-01-12 at 00.16.223